Osoby

Antoni DębskiAntoni Dębski Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej. Znany muzyk jazzowy .Wieloletni współpracownik Jarosława Śmietany (“Extra Ball”, “Sounds”) oraz całej czołówki polskiego jazzu (Ptaszyn, Namysłowski, Karolak, Urbaniak, Zaucha, Bałata itd.). Od wielu lat związany z Krakowska Szkołą Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współorganizator Letniego Festiwalu Jazzowego w “Piwnicy pod Baranami” i Krakowskiej Nocy Jazzu. Miłośnik różnych gatunków muzyki i uczestnik wielu niekonwencjonalnych wydarzeń artystycznych.

 

 

anna_czabanowska

Anna Czabanowska-Wróbel (opieka literacka) profesor literaturoznawstwa, wykłada na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizuje się w historii literatury Młodej Polski oraz badaniach nad poezją współczesną. Przygotowała autorski program wykładu poświęconego literaturze dla dzieci i młodzieży, który prowadzi dla studentów polonistyki . Jest jurorem Olimpiady Literatury i Języka Polskiego – kiedyś była jej laureatką. Jej zainteresowania naukowe obejmują: literaturę Młodej Polski, przemiany w poezji polskiej od końca XIX wieku do współczesności, badanie wyobraźni poetyckiej, baśń w literaturze, literacki temat dziecka i dzieciństwa.

 

Joachim Mencel

fot. Alicja Dybowska

Joachim Mencel (muzyka i aranżacja utworów) – wykładowca krakowskiej Akademii Muzycznej, a zarazem wybitny kompozytor i pianista koncertujący solo i w zespołach w Europie i Stanach Zjednoczonych. Mencel znany jest ze świetnych kompozycji i wykonań muzycznych opartych na poezji. W 2013 roku ukazał się jego album „El Greco” (nowoczesne wykonania poezji polskiej i angielskiej). Jest również autorem kantaty „Miłość mi wszystko wyjaśniła” skomponowanej do poezji Karola Wojtyły.

 

apodkowaAnita Podkowa (choreografia) artystka stale współpracuje z teatrami: Cogitatur w Katowicach, KTO w Krakowie oraz z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Oprócz choreografii do spektakli teatralnych, zrealizowała autorski spektakl taneczny: IN LIMBO oraz przygotowywała choreografię w wielu programach telewizyjnych. W ramach współpracy z licealną młodzieżą przygotowuje rokrocznie przedstawienia taneczne, które zdobyły m.in. Grand Prix (2011) i I miejsce (2012) (w kategorii Teatr Tańca) Festiwalu Młodzieży Artystycznej w Krakowie.

 

Aleksander Kopański

fot. Zbigniew Kutz

Aleksander Kopański (Tancerz, choreograf)  Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej oraz Leśnictwa na Uniwersytecie Rolniczym. Przez 10 lat trenował akrobatykę sportową zdobywając mistrzowską klasę sportową. W 2004 roku dołączył do zespołu Śląskiego Teatru Tańca w Bytomiu. Jego debiut sceniczny miał miejsce w Indiach. Od tamtego czasu występował z teatrem w Kanadzie, Chinach, Wielkiej Brytanii, oraz krajach całej Europy. Prowadził zajęcia z body conditioning oraz z tańca współczesnego w ramach Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej w Bytomiu, jak również w ramach Studium Teatru Fizycznego powstałym przy ŚTT. Systematycznie prowadzi warsztaty z tańca współczesnego w całej Polsce. Posiada dyplom tancerza zawodowego, przyznawany przez Związek Artystów Scen Polskich, oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktualnie współpracuje z Teatrem Słowackiego, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, Teatrem Kto i Operą Krakowską.

 

nowotarskiLeszek Nowotarski absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalność: flet oraz saksofon. Ma ogromne doświadczenie sceniczne – występuje już przeszło 20 lat. Grał w rozmaitych formacjach i uprawiał wiele gatunków muzycznych. Pracuje od wielu lat jako muzyk orkiestrowy w teatrach muzycznych, operetkach, i orkiestrach symfonicznych. Brał również udział w tournee projektów musicalowych. Od wielu lat jest pedagogiem. Prowadzi Big Band młodzieżowy, klasę fletu oraz saksofonu w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jego dorobek artystyczny można zobaczyć na stronie: leszeknowotarski.pl

 

 

olakrolikAleksandra Królik – wokalistka i pedagog. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz podyplomowych studiów Artystyczne Formy Aktywności Ruchowej (AWF Katowice). Laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu ,,Vena“ oraz konkursu Polskiego Radia Katowice. Jako solistka związana była z zespołami Past, Orange, Mollstreet, Śrubki, Brathanki. Jako chórzystka występowała w programach ,,Jaka to melodia“, ,,Szymon Majewski Show“ , ,,Śpiewaj i walcz“ , ,,Twoja droga do gwiazd“, ,,Święta,święta“, podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz Sopot Festiwal. Współpracowała  z zespołem BAJM. Zasiadała w jury podczas castingów do programu ,,Śpiewaj i walcz”. Jako konsultant wokalny i choreograf pracowała przy spektaklach ,,Niebo w dobrym humorze“ i ,,Stworzenie świata“. Wielokrotnie prowadziła warsztaty wokalne i taneczne dla dzieci i młodzieży.  Jest autorką muzyki i wykonawczynią piosenki ,,Orły Górskiego“, która stała się hymnem wielu klubów piłkarskich w Polsce. Piosenka ,,Za młoda na miłość“, którą skomponowała znalazła się na solowej płycie Haliny Młynkowej. Obecnie pracuje jako wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.